Gaziantep Medikal ürünler malzemeler Hekimmed
Beştav Danışmanlık Hedef Pazar Dış Ticaret İstihbarat Eğitimi

Beştav Danışmanlık Hedef Pazar Dış Ticaret İstihbarat Eğitimi

Beştav Uluslararası Dış ticaret istihbarat ve  Hedef Pazar Bulma merkezi olarak,Hiper rekabet ortamındaki dünyada stratejik üstünlük yaratmanın en önemli yollarını anlatarak, işletmelerimizin ihracat hacim ve karlılıklarını arttırmayı sağlamaktır. Eğitimlerimizde Hiper rekabet ortamındaki dünyada stratejik üstünlük yaratmanın en önemli yollarını anlatarak, işletmelerimizin ihracat hacim ve karlılıklarını arttırmayı sağlamak amaçlanmıştır.

Bir firma hedef pazar analizinde hangi ülkelere odaklanacağını kendi özel durumuna, tercihlerine ve stratejisine göre belirlemelidir. Firmanın yapması gereken; stratejisine uygun olan kıstasları belirledikten sonra bunlara göre bir seçimde bulunmak; sonrasında da tespit edilen ülkelerin ithalat yapısını daha yakından incelemek olacaktır. Bu şekilde istatistiklerden yola çıkarak varılan öngörülerin mutlaka sırf istatistiklere dayanmayan pazar araştırmalarıyla sınanması gerektiği unutulmamalıdır.

Hedef pazar tespitine yönelik çalışmaya başlamadan önce, hangi ülkelerin potansiyel barındırdığına dair bazı varsayımlarda bulunulması ve bunlara bağlı olarak firma stratejisine uygun bir seçime olanak tanıyacak kıstasların belirlenmesi gerekmektedir.

 

https://www.bestav-international.com

Armağan Mah. Yeni Meram Cd. No:14 Konya / Turkey
info@bestav-international.com
+90 332 321 37 50

Koordinat
Paylaş:

Yorumlar (0)

Yorum Bırak