Gaziantep Medikal ürünler malzemeler Hekimmed
Citizenship Turkey Lawyer Office

Citizenship Turkey Lawyer Office

Citizenship Turkey Lawyer Office, Türk Vatandaşlığını kazanma türüne göre Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce hazırlanmış form dilekçe doldurularak başvuru yapılmaktadır.

Dilekçeye; fotoğraf, pasaport, ikamet veya çalışma izin belgesi örneği, evlenme, evlat edinme ve doğum belgeleri ile varsa vekillik belgesi ile başvuru türüne göre sağlık raporu v.b. gibi belgeler eklenir.

Turkish Citizenship ) Türk Vatandaşı Olmanın Avantajları

- Eşiniz ve 18 yaşının altındaki çocuklarınız sizinle birlikte vatandaşlık başvurusunda bulunabilir.
 
- Vatandaşlık başvurusunda bulunduğunuzda, diğer ülkelerde sahip olduğunuz varlıklarınızı veya gelirlerinizi beyan etmeniz gerekmez.
 
- Vatandaşlık başvurusunda bulunmak için belirli bir süre Türkiye’de yaşamak zorunda değilsiniz. Bu süre zarfında yurtdışında yaşamaya devam edebilir ve oturma izni alır almaz vatandaşlık başvurusunda bulunabilirsiniz.
 
- Vize başvurusunda bulunmadan birçok ülkeye seyahat edebilirsiniz.
 
Bu ülkelerin birçoğu, Türk vatandaşlarına vize şartı olmaksızın 30 ila 90 gün arasında seyahat izni verirler. Ayrıca, bazı ülkeler de ülkeye giriş sırasında veya online başvuru sonucunda vize vermektedir.
 
Avrupa Birliği, 2013 yılında Türkiye ile Schengen ülkelerine vizesiz seyahat hakkı tanınması amacıyla yapılan ‘Visa Serbestisi Diyaloğu’nu başlattı. Türk vatandaşlarının özgürce seyahat edebileceği 102 ülke arasına 26 Avrupa ülkesi daha eklenecek.
 
Flora Residence, Vedat Günyol Cd.Defne Sk. No:1 D:2503 Ataşehir, İstanbul

info@yamakoglupartners.com

KoordinatPaylaş:

Yorumlar (0)

Yorum Bırak