Gaziantep Medikal ürünler malzemeler Hekimmed
Hacı Mustafa Güneş efendi hazretleri

Hacı Mustafa Güneş efendi hazretleri

Gaziantep ili Şehitkamil İlçesi Işıklı (Çarpın) köyünde ziyaretgazı bulunan Kadiri Meşayıhı Hacı Mustafa Güneş hazretleri, sayısız hastanın şifa bulmasına, çevre bölgelerdeki insanların manevi anlamda doyuma ulaşmasında büyük katkı sağlamıştır. Efendi hazretlerinin kitapları ve sohbetlerinin yer aldığı eserler mevcuttur. Onu tanıma bahtiyarlığına erişenler, onun rahatlatıcı ikliminde kalben rabıta kurarak gönüllerinde yaşatmaya devam etmişlerdir. Bütün Allah dostlarının ortak özelliğinde olduğu gibi dünyevi hayattan uzak izdivada kalbi her an Allah ile meşgul olarak yaşamıştır.

1926 yılında Gaziantep'in Çarpın (Işıklı) köyünde dünyaya gelen Hacı Mustafa GÜNEŞ Efendi Kadiri Tarikatı olan Bilal Baba Hazretlerinin tarikatına intisab ederek O'nun zahir ve batın ilimlerinden feyizlenmiştir. 1964 yılında Bilal Baba Hazretleri ile birlikte Hacca gitmiş, 1967 yılında Bilal Baba Hazretlerinin 60 gün süren ve muhtelif vilayetleri kapsayan Türkiye seyahatinde yanında bulunarak en yakın hizmetlerinde bulunmuştur. 

Bilal Baba Hazretleri 1969 yılında Çarpın köyüne gelerek Hacı Mustafa GÜNEŞ Efendiye 12 odalı bir ev yaptırdıktan sonra bir gün ıhvanları toplayıp "Arkadaşlar Hacı Mustafa'yı seven Beni sever. Hacı Mustafa'yı sevmeyen Beni de sevmez" diyerek Hacı Mustafa Efendinin kendi nazarındaki değerini ilan etmiştir. Bilal Baba Hazretleri bu evde Hacı Mustafa GÜNEŞ Efendinin dizinde 1969 yılında vefat etmiştir.
 
Hacı Mustafa Efendi Halen aynı evde ikamet etmekte olup Bilal Baba Hazretlerinden aldığı ilmi ve edebi ile Allah için, Allah'ın kullarını ikaz ve irşada devam etmektedir.
 
Adres

Işıklı Köyü (Çarpın Köyü) Şehitkamil, 27580 Gaziantep

Telefon:

+90 342 432 60 06

 

Koordinat
Paylaş:

Yorumlar (1)

Çarpınlı

Biz onu çok sevdik. Çok sevmeye devam edeceğiz. Hacı babam

Yorum Bırak